HÍREK, INFORMÁCIÓK

2015. 08. 17. 09:23 | Arany hírek | Arteus Capital

Aranyhír - Most Kína rángatja az aranyat

Aranyhír - Most Kína rángatja az aranyat

Az elmúlt hetekben már többször írtunk arról, hogy Kínában is „bűzlik” valami, ami az arany árát rendesen mozgatja. Míg a közel múltban ártott, úgy ezen a héten igencsak segített a nemesfémeken a pekingi politikai és gazdasági vezetés válságkezelő lépése.

Néhány hete azzal volt tele a világsajtó, hogy kipukkadt a kínai ingatlanlufi, az ottani piac komoly válságba került. A tőzsde esésbe kezdett, ami miatt a kormány azonnali intézkedéseket hozott. Annak érdekében, hogy a befektetők újra kínai részvényeket vegyenek, még azt is megtette a pekingi vezetés, hogy a vártnál és – most már biztosan tudjuk – a valóságnál jóval kisebb mértékű állami aranykészlet gyarapodásról számolt be. Ezzel az arany amúgy megtépázott nimbuszának tovább ártottak, pedig „aranyszabály”, hogy Kína csak jót tesz a nemesfémek piacának!

Nos, ez a hitünk ismét megerősödött azt követően, hogy augusztus 11-én Kína meglepetést és ezáltal pánikot váltott ki a nemzetközi pénzpiacokon azzal, hogy két százalékkal leértékelte a jüant. Erre – szerintük – azért volt szükség, mert ezzel növelhetik az iparuk versenyképességét. A világ nem így fogadta ezt a döntést, hanem egy valutaháború kirobbanását vizionálta, vagyis az egyre nagyobb gondokkal küszködő ún. feltörekvő országok is ugyanilyen lépéseket hoznak majd, így beindul a nemzeti fizetőeszközök tudatos gyengítési hulláma, beláthatatlan következményekkel.

Az aggódó befektetők újból a menedéket nyújtó eszközökhöz nyúltak, így az arany egy nap alatt több százalékot erősödött. Az addigi árcsökkenési menet megfordult és egy uncia sárga fémért most már 1000 eurót és 1110 dollárt is megadnak.

Az arany menedéknyújtó képessége miatt a jelenlegi árszinteket megmaradása mellett további enyhe emelkedés sem zárható ki, főleg, mert a piacok még mindig bizonytalanok abban, hogy milyen lépéseket tehet még Peking a növekvő gazdasági gondok kezelése érdekében.

Az alacsony árak újból ösztönzőleg hatnak a kínai és indiai aranypiacra, miként Németországból is az olcsó sárga fém iránti kereslet ugrásszerű erősödéséről számolnak be: a második negyedévben 22 százalékkal több tömböt és érmét értékesítettek, mint 2014. azonos időszakában. Ez 26,2 tonna mennyiséget jelent!    

Hírlevél feliratkozás

*  Az adatkezelési tájékoztatóban foglaltakat megismertem és elfogadom!:  


Email marketing by NeoSoft