HÍREK, INFORMÁCIÓK

2015. 08. 14. 12:58 | Credit hírek | Portfolio.hu

Új céggel akar EU-pénzt nyerni? - Most itt a lehetőség!

Új céggel akar EU-pénzt nyerni? - Most itt a lehetőség!

Ha nincs teljes lezárt üzleti éve egy feldolgozóipari cégnek, akkor is kaphat 5-10 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatást a közép-magyarországi régión kívüli kapacitásfejlesztéséhez - többek között ez derül ki a tegnap meghirdetett két új, kkv-knak szóló gazdaságfejlesztési pályázat közül a kisebb kiírásból. Jó hír ezeknek a kisebb, fiatal cégeknek, hogy biztosítékot sem kell nyújtaniuk, az pedig a kis és közepes cégeknek is kedvező, hogy akár a projektjük 70 százalékát is megkaphatják támogatásként, ha szabad vállalkozási zónához tartozó kisebb településeken fejlesztenek. A következő két év során várhatóan 1000-2000 nyertese lesz ennek a pályázatnak. 

Egyszerre két, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programhoz (GINOP) tartozó pályázatot hirdetett meg tegnap a Nemzetgazdasági Minisztérium a hivatalos pályázati portálon. A nagyobb, 65 milliárd forintos keretösszegű kiírás (GINOP-1.2.1.-15) részletes szabályait ma déli cikkünkben már hosszabban bemutattuk, az alábbiakban a kisebb, 10+10 milliárd forintos keretösszegű pályázatra fókuszálunk (GINOP-1.2.2-15). Mivel ez a kiírás sokban hasonlít a nagyobb keretösszegűre, így elsősorban a különbségeket, az eltérő feltételeket emeljük ki. A pontos, teljes kép érdekében azonban mindenképpen meg kell nézni a teljes pályázati felhívást, illetve az általános útmutatót.

Melyek a legfontosabb különbségek?

  • Az egyik legfontosabb különbség az, hogy a 10+10 milliárdos keretösszeg úgy oszlik meg, hogy az egyik része a 27/2013 (II.12.) Korm. rendelet alapján szabad vállalkozási zónának minősülő településen megvalósuló fejlesztéseket támogatja.
  • A másik része pedig a szabad vállalkozási zónán, valamint a közép-magyarországi régión kívül megvalósuló fejlesztéseket finanszírozza szintén 10 milliárd forinttal.
  • Ennél a pályázatnál a kiíró, az NGM illetékes államtitkársága, előre megmondja, hogy a pályázat várható 2 éves nyitva tartása mellett 1000-2000 projekt lehet nyertes.
  • Ez egyébként többek között abból adódik, hogy 5 és 50 millió forint között lehet a támogatási igény (maximum 150 millió forint lehet a projekt elszámolható összköltsége).
  • A július 9-től benyújtható támogatási kérelmek a másik pályázattal ellentétben nem standard, hanem egyszerűsített kiválasztási eljárásrend alapjánfolyamatosan, a támogatási kérelmek beérkezésének sorrendjében kerülnek elbírálásra. (A sorrend tartása azt jelenti, hogy ha egy adott pályázat nyer, akkor minden, előtte benyújtott, a kiírásnak megfelelő pályázatnak nyernie kell.)
  • Különösen fontos különbség, hogy ezen a pályázaton az egy teljes (365 napos), lezárt üzleti évvel nem rendelkező vállalkozások is indulhatnak és az általuk igényelhető támogatás összege legfeljebb 10 millió forint lehet.
  • Az is fontos különbség a két pályázat között, hogy ennél ha az adott pályázónaknincs céges honlapja, akkor azt is létre kell hoznia (kötelezően vállalandó feltétel).
  • A projektet a megkezdéshez képest nem 18, hanem 12 hónap alatt kell befejeznie.
  • Jó hír, hogy a 20 millió forint feletti támogatású projekteknél legfeljebb 50%-nyi előleg ennél a pályázatnál is igényelhető.
  • Aki indulni akar ezen a pályázaton, az nagyon nézze át a támogatható tevékenységek szempontjából kulcsfontosságú TEÁOR-listát, mert ez kissé eltér a nagyobb pályázat listájától és a pontozási táblázat azt jelzi, hogy ez a kisebb keretösszegű pályázat még inkább feldolgozóipari fókuszú (az árbevétel belső szerkezete plusz pontot jelent).
  • A nagyobb keretösszegű pályázattal egyezik az első három, kötelező vállalás, de kiegészül egy negyedikkel is, ez pedig a honlap elkészítésének kötelezettsége. Ez nyilván akkor áll fenn, ha a támogatási igény benyújtásakor még nem rendelkezik ilyennel az adott cég és néhány feltételt is előírnak, hogy milyen elemeket kell tartalmaznia az új webhelynek.
  • A fentiek miatt a támogatható tevékenységek körében az online megjelenést (domain név regisztráció és hozzá tartozó webtárhely, honlapkészítés) is támogatják, igaz ez sem önállóan támogatható projektelem.
  • A kiírás szerint a domain név regisztráció és hozzá tartozó webtárhely egyszeri díja maximum 30.000 Ft értékben, a domain név regisztrációhoz kapcsolódó honlapfejlesztés költsége maximum 200.000 Ft értékben számolható el.

Akár 70%-nyi támogatás is nyerhető

  • A pályázati kiírás szerint a szabad vállalkozási zónában megvalósuló projekt esetén, amennyiben a projekt elszámolható összköltsége nem haladja meg az 55 millió forintot, akkor az összes elszámolható költség maximum 70%-a ítélhető meg
  • A maximális mértékek az Észak-Magyarország, az Észak-Alföld, a Dél-Alföld, a Dél-Dunántúl régiókban megvalósuló projektek esetében a mikro- és kisvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 70%-a; középvállalkozások esetében maximum 60%-a,
  • a Közép-Dunántúl régióban megvalósuló projektek esetében a mikro-és kisvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 55%-a, középvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 45%-a;
  • A pályázati felhívás szerint legalább 20 millió forintnyi támogatási összeg megítélése esetén előleg igényelhető, amelynek mértéke és összege nem haladhatja meg a támogatás 50%-át, illetve a 25 millió forintot. Támogatási előleg kizárólag utófinanszírozású tevékenység vonatkozásában igényelhető.
  • Érdemes arra is emlékeztetni, hogy a pályázat nagyon koncentrál a meghatározott feldolgozóipari ágazatok fejlesztésére, hiszen ha a támogatást igénylő a támogatási kérelem benyújtását megelőző lezárt üzleti éves beszámolója alapján az árbevételének legalább 50%-a a felsorolt TEÁOR besorolás szerinti tevékenységekből származik, csak akkor kap 10 pontot, egyébként nulla pont jár.
  • Ezekkel párhuzamosan a mikrovállalkozások több pontot kapnak, mint a kis és közepes cégek.
  • Lényeges a pontozási táblázatban az is, hogy a maximálisan elérhető 100 pont kapcsán 40 pont is elegendő akkor, ha a projekt szabad vállalkozási zónához tartozó településen valósul meg, de legalább 50 pont kell akkor, ha ez más településen történik.

Teljes cikk: http://www.portfolio.hu/unios_forrasok/palyazatok/uj_ceggel_akar_eu-penzt_nyerni_most_itt_a_lehetoseg.215340.html

Hírlevél feliratkozás

*  Az adatkezelési tájékoztatóban foglaltakat megismertem és elfogadom!:  


Email marketing by NeoSoft